Авторизация:
E-Mail: Пароль:
Закрыть
RU | EN

Окремо чи разом

Опубликовано: 2018-10-12 13:16:45
Этот текст доступен по адресу: http://ontext.info/105522
Окремо чи разом

Гіппократ розділяв людей по перевазі одного з чотирьох соків в організмі людини: крові, слизу, жовтої чи чорної жовчі. З цього виходило чотири типи темпераменту — флегматик, холерик, сангвінік і меланхолік.
Сучасна психологія поділяє кожний з цих чотирьох типів ще на чотири, тобто – всього шістнадцять типів.
Психологи США виділяють п'ять основних характеристик особистості людини: екстраверсія, доброзичливість, свідомість, невротизм і відкритість досвіду.
Після опитування дослідники розділили людей на інші чотири типи: звичайний, замкнутий, егоцентричний, рольова модель.
Веди (санскр. veda - "знання") - найдавніші Писання індуїзму для гармонійного проживання і розвитку, вважають більш вірно враховувати шість типів людей:
- Земні Боги або не проявлені Боги (генії, творці – нечисленні і намагаються бути непомітними);
- асури або люди-воїни (борці, готові жертвувати собою заради мети, яка може сколихнути маси – часто йдуть в політику, військові, спортсмени, рвуться в неприступні гори, освоюють нові землі, гинуть заради високої мети, кличуть за собою народні маси);
- люди (просто люди, їх більшість, піклуються про свою сім'ю і дітей, особливо не думають про долю держави і високі матерії);
- люди – тварини (численні, не випинають себе в натовпі, мовчазні, не гострі розумом та воліють возитися з тваринами);
- люди Пекла (нечисленні й живуть мало, але встигають накоїти безліч бід, прагнуть, часом несвідомо, зробити будь кому боляче і пролити кров);
- люди початкового етапу (рідкісний тип людей, які ще не отримали усвідомлення, але вже отримали людське тіло).
Вчені помітили, що спільнота людей з часом починає слоїтися, розділятися
на пасив (80%) та актив (20%).

Коли люди вирішують якісь питання всі разом – це добре, бо це «колективний розум», і це краще ніж розум поодинокий. Коли люди рішення приймають «більшістю голосів» - то це добре, бо це «Колективний розум», але з великої кількості варіантів рішень вони майже завжди обирають найгірший (Закон Мерфі) - це рішення «ПАСИВУ» (БІЛЬШОСТІ).
При цьому «АКТИВ» (МЕНШІСТЬ) – програє.
Але саме там, в меншості, знаходяться ГЕНІЇ, талановиті, інтуїтивно, неординарно мислячі люди, ПОЗИТИВНІ ЛІДЕРИ.

Система «Загальних виборів» та «виборів більшістю голосів» дуже стара і багатьом подобається, тому що вони відчувають себе причасними до відповідальних рішень.
Але ця стара система задіяна паразитами, МАМОНОЮ. Це вони змогли її насадити людям, переконати їх в її демократичності, участі всього населення в прийнятті важливих рішень, «ПРЯМІЙ ДЕМОКРАТІЇ», тощо.

У Сполучених Штатах Америки колись вирішили змінити цю систему. Громадяни на виборах спочатку обирають Виборщиків, а ті обирають далі. Кого обирають прості Громадяни США? Вони обирають самих активних, самих «яскравих», «пробивних», готових до бійки за своє рішення, які їм обіцяють добре проголосувати, тобто вони обирають у виборщики – НЕГАТИВНИХ ЛІДЕРІВ.
І в результаті ці негативні лідери обирають до Парламенту та Президентом таких же Негативних лідерів. Тому в США все частіше говорять, що потрібно змінити систему – на загальні вибори. Але це теж помилка.

Є країни, в яких Виборці обирають Представника Політичної Партії. Потім кількість місць на місцевих та центральних рівнях влади розподіляються згідно проценту голосів відданих Виборцями за ту чи іншу політичну партію.
«Несправедливий задум ховається в безлічі ідеологій: демократичних, ліберальних, націоналістичних, монархічних, від ультралівих до ультраправих, які, як різноколірні фантики, обгортають одну і ту ж начинку, один вміст: побудова на Землі глобальної невільничої цивілізації.
Таким чином, в будь-якому суспільстві може торжествувати всього лише один задум життєустрою з двох можливих: або Божеський, або сатанинський».

Що ж робити, коли «Загальні вибори» не підходять, «Пряма демократія» не годиться, «Обрання ВИБОРЩИКІВ» чи «Представників Партії» теж нічого гарного не дають?

Кажуть, що «Все нове – це дуже забуте старе». Так.
Пошукаємо в історії Русі (України).
І знаходимо «ВЕРВ», «СХОДОТАЇ», «КОПНІ ЗБОРИ» та «ВІЧЕ».
В інтернеті деякі сайти пишуть про Новгородське Віче, що на ВІЧЕ збиралося все населення міста і всі питання вирішували криком – хто кого перекричить. Я таке читав. Якась маячня…

Ні. Такого не було. Насправді було зовсім інше.
Приймати важливі рішення для громади мали право далеко не всі, а тільки люди, обрані громадою - як зараз в США. Але не зовсім так.
Це були не самі поважні, не самі багаті, не Старезні та, навіть, не розумні освічені Волхви, а Позитивні Лідери.

Позитивних Лідерів відшукували серед успішних, багатодітних сімей.
Умови такі: сім’я повинна бути Самостійна, Самодостатня, Сильна, Багатодітна, Здорова, Успішна. Лідер цієї сім’ї повинен мати позитивний досвід упорядкування простору (Простору Любові), досвід позитивного виходу зі скрутного становища, складної ситуації.

Тепер, покинемо старовинну Русь та вернемося до сьогодення. Як це зробити на Україні?

Головне – нічого та нікого не чекати, а діяти. Не бійтесь помилок. Самі помилились, самі й виправите!

1. Зберіть громаду. Будь яку. Жителів одного села, вулиці, кварталу, великого будинку. Організуйте «ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ». Питання одне: «Утворення Територіальної Громади». Ціль – «САМОУПРАВЛІННЯ».
На Загальних Зборах оберіть Старосту (Голову) та Правління.
Розкажіть людям, що за для успіху Самоуправління необхідно розшукати та обрати Позитивних Лідерів. Це й буде головним обов’язком Старости та Правління.

2. Староста, члени Правління, інший актив знайомляться з кожною багатодітною сім’єю та вирішують - підходить ця сім’я під критерії: самостійна, самодостатня, сильна, багатодітна, здорова, успішна, тощо? Кого вони називають позитивним лідером своєї сім’ї? Це не обов’язково повинен бути самий старший за віком, не обов’язково той хто більше заробляє та фактично утримує всю сім’ю, не обов’язково той кого всі бояться. Розмовляють з цим лідером, оцінюють якості лідера по його діях, особливо в складних життєвих ситуаціях.
Якщо все підходить, якщо натрапили на Позитивного лідера, то питають у нього та сім’ї: висуваєте свого лідера у Сходотаї (як Позитивного Лідера) Територіальної Громади?
Сходотая обирають на один календарний рік, можливе переобрання, але не більше ніж п'ятнадцять років поспіль, потім повинна бути обов’язкова перерва в обранні не менше п’яти років. Сходотай бере під свою громадську опіку і представляє не тільки свою багатодітну сім’ю, рід, але й сусідів, які не мали можливості висунути свого Сходотая (небагатодітні сім’ї, неповні сім’ї, одинокі люди, іноземці, люди без Громадянства України, тощо).

Сходотаїв фіксує (реєструє) Староста.
Старости декількох таких «малих громад» збираються разом і підраховують – скільки Сходотаїв вони відшукали?
Територіальна Громада (наприклад, 7-9 сіл) повинна бути велика, самостійна та самодостатня. Тому на Русі до Купи (Копи, Копні Збори) сходилися від ста до трьохсот Сходотаїв.
Коли Старости наберуть не менше ніж 100 (краще 200) Сходотаїв, визначать орієнтовні межі майбутньої Територіальної Громади, тоді настає час збирати Загальні Збори Сходотаїв (Копні Збори).

3. На Копних Зборах Сходотаї обирають серед себе Старосту Копних Зборів та Правління.
Староста Копних Зборів головує на Копних Зборах та керує Територіальною Громадою (Верв – старовинна назва Територіальної Громади на Русі) між Копними Зборами, зберігає всю документацію Територіальної Громади, архів. Правління Верву допомагає Старості (Виконавча Влада Верву).
Копні Збори оцінюють за діяльністю кожного з нових Сходотаїв і вирішують – достоїн чи не достоїн бути Сходотаєм (на перших Копних Зборах оцінюються всі Сходотаї).
Копні Збори (Територіальна Громада, Верв) надають до ЦВК список затверджених Сходотаїв. Тільки після цього Сходотай має право так називатись, зареєструватись в ЦВК (Центральній Виборчій Комісії України) як Виборець і почати діяти з початку календарного року і до його закінчення (Копа має право його достроково відізвати).

Копні Збори складають Порядок Денний засідання та розбирають, приймають рішення по всіх питаннях, проблемах Територіальної Громади, людей, території, природи, флори, фауни, конфліктів, цілей та програм, планів розвитку, бюджету, тощо.
На Копні Збори можуть бути запрошені представники молоді, старців, жінок, Волхвів, Сходотаїв сусідніх Територіальних Громад, свідки, потерпілі, люди які скоїли правопорушення, злочин та інші. Всі вони мають право голосу, але право вирішального голосу мають тільки Сходотаї.

Всі рішення на Копних Зборах Сходотаї приймають тільки ОДНОГОЛОСНО (консенсус).
Якщо хтось з Сходотаїв проголосував «ПРОТИ», або «УТРИМАВСЯ» - рішення не приймається. Цей Сходотай може пояснити свою позицію, його вмовляють, переконують, або приймають інше рішення, або переносять прийняття рішення на інше засідання Копи, або знімають вирішення проблеми (питання) з Порядку Денного.
Засідання Копи дійсне, коли на Копних Зборах прийняли участь більше 50% Сходотаїв.
Сходотаї мають право вирішального голосу на Копних Зборах та на Референдумах.

Чергові ВИБОРИ та РЕФЕРЕНДУМ проводяться у третю неділю жовтня (щорічно).

4. Територіальна Громада бере на себе максимально можливий перелік обов’язків та відповідальності.
В Територіальній Громаді діє принцип Кругової Поруки («Один за всіх та всі за одного»). Територіальна Громада має право «взяти на поруки» члена громади (рішення приймає суд), але Територіальна Громада також має право відмовитись від «взяття на поруки» - рішення приймає суд. Територіальна Громада піклується за дітьми без батьків, інвалідами, одинокими старими людьми, тощо.
Територіальна Громада може мати Статут, прийнятий Копними Зборами та зареєстрований юридично, рахунок в банку, бути Юридичною особою.

5. Територіальна Громада спілкується з іншими Територіальними Громадами та може домовитись за спільні дії, взаємодопомогу, спеціалізацію, тощо. Для цього між Територіальними Громадами укладається Законний Договір.
Рішення приймають Копні Збори Територіальних Громад, які фіксуються Законними Договорами. Територіальна Громада має право об’єднатися з однією чи декількома іншими Територіальними Громадами-сусідами та утворити Об’єднання Територіальних Громад. При цьому жодна з Територіальних Громад, увійшовши до складу Об’єднання Територіальних Громад, не втрачає своїх прав, обов’язків, відповідальності, території, тощо.

6. Сходотаї Територіальних Громад структуруються за десятинною системою Представників Сходотаїв.
Десять Сходотаїв-сусідів обирають серед себе головного Сходотая – Десяцького.
Десять Десяцьких Сходотаїв-сусідів обирають серед себе Соцького.
Десять Соцьких-сусідів за місцем постійного проживання обирають серед себе Тисяцького.
Десять Тисяцьких обирають серед себе Десятитисяцького.
Десять Десятитисяцьких обирають серед себе Стотисяцького.
Десять Стотисяцьких обирають серед себе Міліонного.
Представники Сходотаїв мають право вирішального голосу на Віче свого представницького та територіального рівня (сільрада, район, місто з поділом на райони, область, край, Україна, тощо).

7. Територіальні Громади мають право об’єднатись у Об’єднання Територіальних Громад.
Об’єднання Територіальних Громад теж мають право подальшого об’єднання з іншими Об’єднаннями Територіальних Громад на умовах Законних Договорів, не втрачаючи своєї самостійності (прав, обов’язків, відповідальності, території, тощо).
Об’єднання Територіальних Громад може мати статус адміністративно-територіального поділу України при умові наявності 100-300 Представників Сходотаїв певного рівня.
Наприклад, 100-300 Десяцьких Представників Сходотаїв-сусідів можуть утворити Об’єднання Територіальних Громад – Сільраду; 100-300 Соцьких Представників Сходотаїв-сусідів можуть утворити Об’єднання Територіальних Громад – Район, тощо.

Об’єднання Територіальних Громад утворює представницький орган - Територіальну Раду, обов’язково має Статут (прийнятий Територіальною Радою та зареєстрований юридично), рахунок в банку, тобто стає Юридичною Особою.

Засторога! Не плутати Об’єднання Територіальних Громад з Об’єднаною Територіальною Громадою, в складі якої всі Територіальні Громади та Сходотаї не діють (щезають)!

8. Об’єднання Територіальних Громад утворює Територіальну Раду.
Територіальна Рада має представницькі функції (окрім Верховної Ради України – вона несе Законодавчі функції).
Територіальна Рада має дві палати: Палату Депутатів та Палату Представників Сходотаїв.

Палата Депутатів утворює постійно діючі Комітети, Комісії та тимчасові Комісії.
Депутати Палати Депутатів розподіляють між собою обв’язки, у тому числі обов’язок представляти ту чи іншу гілку влади.

Територіальна Рада серед себе обирає на один календарний рік Голову Територіальної Ради, Голів Палат Територіальної Ради, Голів постійних Комітетів та Комісій.
Голова Виконавчого Комітету стає Головою Об’єднання Територіальних Громад.

Палата Представників Сходотаїв складається з десятинних Представників Сходотаїв певного рівня.

Представники Сходотаїв між собою вирішують – який саме рівень адміністративної влади вони беруть під свій контроль.
Міліонні Сходотаї входять до складу Палати Представників Сходотаїв Верховної Ради України в якості Сенаторів.
Стотисяцькі Сходотаї входять до складу Палати Представників Територіальної Ради Краю.
Десятитисяцькі Сходотаї входять до складу Палати Представників Територіальної Ради
Області.
Тисяцькі Сходотаї входять до складу Палати Представників Територіальної Ради Міста з поділом на райони.
Соцькі Сходотаї входять до складу Палати Представників Територіальної Ради Району.
Десяцькі Сходотаї входять до складу Палати Представників Територіальної Ради Сільради (аналогічно Мікрорайонів чи Житлових Масивів, тощо).

9. Представники Сходотаїв певного рівня та території сходяться (збираються) на Віче.
Віче вирішує всі питання на рівні адміністративно-територіального Об’єднання Територіальних Громад.
Віче, наприклад, вирішує скільки штатних Депутатів повинно бути у Територіальній Раді, які обов’язки кожний з них буде виконувати, який оклад отримуватимуть, тощо; скільки Представників Сходотаїв певного рівня будуть представляти Віче на штатних посадах у Палаті Представників Сходотаїв Територіальної Ради Об’єднання Територіальних Громад та з яким окладом.
Віче також вирішує які посади потрібно зробити виборними та підконтрольними, наприклад: прокурор, суддя, головний лікар, головний поліцейський, дільничний інспектор поліції, головний бухгалтер, тощо.

10. Зараз влада в Україні має вигляд піраміди. Діє «демократичний централізм»: підкорення нижчої влади вищій та відповідальність нижчих перед вищими.
З впровадженням самостійних та самодостатніх Територіальних Громад та адміністративно-територіальних Об’єднань Територіальних Громад «піраміда влади» ще деякий час зберігається, але її перевищують «горизонтальні» зв’язки. Тепер Територіальна Громада не підкорена Сільраді, а Сільрада не підкорена Району, тощо.
Кожна окрема структурна одиниця бере на себе можливий максимум обов’язків та відповідальності на своїй території. А те, що вона не в змозі на себе взяти, бере Об’єднання Територіальних Громад більшого територіального рівня. Така структура має схожість з «МАТРЬОШКОЮ», в якій кожна, навіть сама маленька «лялечка» самостійна та самодостатня, але має ще прикриття та допомогу інших «лялечок» з боків, зверху та знизу. Це додатково гарантує успішне виживання кожної з «лялечок».

Складно? То перечитайте ще раз – це зовсім просто та має гарантії.
Гарантії:
- негативний лідер не поведе людей до загибелі;
- екстремал не пройде до влади і не розв’яже війну;
- сутяжна особа не почне беспросвітну перепалку у Територіальній Раді;
- не виникне опозиція, так як рішення прийматимуть тільки спільно та злагоджено, одноголосно (консенсус);
- позитивні лідери (Сходотаї) знаходитимуть рішення в скрутній ситуації;
- контроль за якістю роботи Обранців буде проводити Громадська Комісія Контролю Виборців;
- окрім Громадської Комісії Контролю Виборців, кожний Виборець зможе щомісячно оцінювати роботу обраних осіб за ознакою «Довіряю» - «Недовіряю», чим вирішуватиме подальшу судьбу обраної особи;
- член Територіальної Громади, але не Сходотай, може потребувати від Старости розібрати на Копних Зборах його проблему, або скликати позачергові Копні Збори для цього [в деяких містах, селах громада навіть (на Русі) вивішувала спеціальні Вічові Дзвони].

Це перший і головний етап зміни СИСТЕМИ управління в Україні. Його проведенні не може завадити ніхто, бо він іде знизу вверх. Якщо хтось забариться і не створить вчасно Територіальну Громаду чи Об’єднання Територіальних Громад, то цей «хтось» сам і постраждає, так як за нього ніхто нічого робити не повинен і нема чого потім волати, що йому нічого «не дають», чи він чимось обділений. Створити Територіальну Громаду можливо у будь-який час, тільки територія може бути вже поділена, чи інші (вже більш успішні Територіальні Громади) не захотять його приймати до себе. Таке теж можливо. Особливо це стосується окупованих територій. Вони теж Україна, тільки «побігли за фальшивою обгорткою, фантиком». Хочуть Самостійного, Самодостатнього, Сильного, Успішного, Здорового життя, Допомоги від інших, то теж нехай поспішають, бо «ПОТЯГ ВЖЕ ПІШОВ» і зупинки не бажані!


Читати далі: http://ontext.info/105520

Ю.М. Ївасик, unka@i.ua 12.10.2018 р.
Зарегистрируйтесь на ontext.info для получения дополнительных возможностей по работе с сервисом.